LÁSKA, SEX A ŽÁRLIVOST V LIDOVÉ MAGII

20. dubna 2008 v 19:37 | Jaroslav Demeter Ptáček |  HISTORIE
"Chceš-li dobýti lásky nějaké ženy, aby jen tobě byla oddána, dej pot své tváře do nové sklenice, a to ve čtvrté hodině odpolední posledního čtvrtku v měsíci a napiš na měděnou destičku jméno anděla "Kasitrun" a vlož ji do téže sklenice modle se: "Zapřísahám vás andělé vědy, byste obrátili srdce N.N., dcery matky N.N. ke mně tak, by pouze mně byla oddána." Sklenici uschovej tam, kudy dotyčná žena chodí a účinek se jistě dostaví."
Toto radí kniha Sefer Raziel haMalach. Platí to prý i obráceně, když žena chce získat muže. Jestli to chcete zkoušet, to nechám jen na vás. Účinek však nezaručuji.

Varuji zde na tomto místě laskavého čtenáře, že následující řádky se mohou někomu zdát možná trošku nechutné. Dále upozorňuji laskavého čtenáře na fakt, že praktické využití těchto receptů je jen na vlastní nebezpečí. I přesto si myslím, že jejich publikování může možná tak trochu pobavit. Takže následující "recepty na lásku" jsou spíš minipřehledem toho, co všechno lidský druh dokáže vymyslet, jsou-li jeho city a touhy neukojeny.
Je spousta papíru popsáno o tom, jak si "přičarovati" lásku. Je spousta zaručených receptů na lásku od mágů, alchymistů, astrologů, kouzelníků, šarlatánů, ale i od prostého lidu. Jestliže však čekáte, že se v tomto článku dočtete nějaký opravdu zaručený recept, ke kterému přiložím svou zaručenou garanci, že skutečně "funguje", tak vás budu muset zklamat. Láska je něco, co nelze přičarovat. Můžeme pouze tak trochu dopomoci prvotnímu ošálení smyslů tou nejnižší magií, ale obávám se, že toto prvotní ošálení hodně brzy vyprchá a bude zbytečné. Lásce, stejně tak jako přírodě, neporučíme a neovládneme jí.
PAPUS: KOZLÍ HNÚJ A JAZYK ŽÁBY?

Tak například MuDr. Gérard Encausse, který je známější pod jménem Papus /svůj psedonym převzal z díla Dogma a rituál od Eliphase Léviho/ píše o tom, že věčné lásky můžeme dosáhnout tím, že smícháme kozlí hnůj s pšeničnou moukou, necháme směs uschnout, roztlučeme jí a ohřejeme s olejem. Pak si tímto /nevím jak to nazvat/ potřete předkožku ve chvíli koitu, a vaše žena bude jistě milovat jen vás. Papus publikoval ve své knize ZÁKLADY PRAKTICKÉ MAGIE například i následující recept, jehož původ není však od něho, ale z knihy Kleopatřiny: "...je psáno, že žena, která není se svým mužem spokojená, má vzít morek z levé nohy vlka a nosit jej u sebe..." Toto by mělo prý zaručit její spokojenost. A také prý tento recept zaručuje věrnost onoho muže. V knize Kleopatřině můžeme též najít recept, dle kterého se nám žena ke všemu přizná a vše na sebe vyzradí. Podle této knihy stačí, když chytneme žábu a vytrhneme jí jazyk /pro případné zájemce upozorňuji, že většina žab je chráněná/. Tento jazyk vezmeme domů do ložnice a schováme. Když žena usne, máme ho přiložit na její srdce. Pak prý stačí pokládat otázky a žena řekne na sebe pravdivě vše, na co se jí zeptáte. Jen pozor, aby se neprobudila - mohla by propadnout šílenství, popřípadě vás něčím klepnout:) Ženám, kterým by jejich muž něco takového udělal, doporučuji aby svého drahého chotě předaly do odborné lékařské péče:)
Tyto recepty prostě nelze brát ani trošku vážně a osobně pochybuji, že doktor Papus je jejich autorem. Spíš se přikláním k tomu, že se jedná o recepty, převzaté z lidové magie a z pověr. Na jiném místě Papus publikuje například to, že pokud chceme v noci lépe vidět, máme si obličej potřít krví netopýra - k tomu snad již netřeba něco dalšího dodávat...
LAVEY: SEXUÁLNÍ RITUÁLY

A.S.LaVey popisuje sexuální rituály v Knize Belialově: "Smysl tohoto rituálu spočívá ve vyvolání odezvy v člověku, po němž toužíte, event. přivolání partnera, který by naplnil vaše sexuální touhy. Pokud nemáte dostatečně silnou představu určitého člověka či typu, aby dokázala vyvolat přímé sexuální vzrušení vrcholící orgasmem, vaše konání se nesetká s úspěchem. Důvod je prostý: i kdyby byl rituál úspěšný, bylo by vám to k ničemu, když nedokážete využít příležitosti, protože nejste dost vzrušení. Není totiž těžké zaměnit kouzlení motivované postranními úmysly s očarováním, jež má uspokojit vaše sexuální touhy."
Při sexuální magii /a nejen při ní/ se mnohdy používá falus. Falus jako symbol plodnosti se objevuje v mnoha hermetických i náboženských směrech. V magii je často symbolem mužnosti, mužné síly, plodné síly. Některá náboženství tento symbol minimalizovala a používá ho v podobě kropítka /exempli causa katolismus, hare kršna etc/. Rituál k přivolání partnera, resp. invokaci k vyvolání smyslnosti, uvádí LaVey v Knize Leviathanově, takže případné zájemce o tento rituál odkazuji tam.
"LÉKY" PROTI ŽÁRLIVOSTI

Chcete-li se zbavit vlastní žárlivosti, tak prý pomůže, když vezmete kámen a svojí žárlivost do něho "přesunete". Budete ho držet v ruce a představovat si, jak vaše žárlivé myšlenky odcházejí do onoho kamenu. Ovšem toto nemusíte provádět pouze s kamenem.
V magii svící se proti žárlivosti používá modrá svíce, kterou uchopíme do ruky a "nabijeme" jí svou žárlivostí /žárlivost do ní jakoby přesuneme/. Můžeme použít víc svící, ale všechny mají být modré. Potom je zapálíme a necháme je hořet.
Princip nabíjení předmětů je v magii celkem běžnou praxí. Toto nabíjení se používá i třeba v buddhismu, kdy špatnou myšlenku nebo neg.energii jakoby přesouváme například do zrnka rýže a tím se jí zbavujeme.
O nabíjení předmětů se zmiňuje Scott Cunningham v jeho knize PŘÍRODNÍ MAGIE, cituji: "Nabíjením rozumíme proces jednoho z aspektů přírodní magie, během kterého předáváme nějakému předmětu svou specifickou energii. Jedná-li se například o nádobu s vodou, svíčku nebo list, postupujeme tak, že věc uchopíme do své projektivní ruky, vizualizujeme to, čeho nám je zapotřebí, zkoncentrujeme svou osobní energii /napneme svaly, až dojde k tělesnému třasu/ a přes projektivní ruku jí z těla do předmětu rázně vyšleme."
LÁSKA SEX A AROMATERAPIE

Do novodobé "lidové magie" by se nechala zařadit i aromaterapie, která vlastně v mnohém vychází právě z poznatků klasické lidové magie. Vonné esenciální olejíčky se mohou používat jak na masáže, tak i do stále populárnějších arolamp a nebo přidávat do koupele. Na "milostné oblouznění" je asi nejvíce znám olej z květiny Ylang - Ylang /květina květin/. Tato rostlina má svou domovinu v Indonésii, kde se používá hlavně v lidovém léčitelství proti horečkám. V průmyslu se využívá převážně v kosmetice na výrobu parfémů a hlavně jako afrodiziakum. A právě olej ze silice této rostliny nás může milostně naladit /nebo spíše doladit, protože těžko přesvědčíme někoho jen pomocí vůně k lásce či sexu/. K uvolnění můžeme použít i další vonné oleje např. jasmín, cypřišové dřevo, pačule, pelargonie nebo i kadidelník /klasické kadidlo/.
KUSHIO: PRÁŠEK Z KRTKA A SEXUALITA?

Další zajímavé /původně jsem chtěl napsat "šílené"/ recepty uvádějí někteří zastánci klasické orientální medicíny. Jistěže však nechci zpochybňovat orientální medicínu jako celek.
M. Kushio například píše o tom, že při problémech se sexualitou můžeme použít prášek z krtka /ano, čtete dobře/. Ten se podle Kushio připravoval tak, že se krtek upekl do černa a rozdrtil se. Při potížích se sexualitou /míněno například impotencí/ se má tento "lék" užívat každý den, a to asi 5 až 10 gramů prášku. Dále autor uvádí, že tento prášek prý pomáhá exempli causa při horečkách, srdečních chorobách, kapavce, hemeroidech, a taktéž při pomočování.
Za sebe nedoporučuji toto praktikovat. Jednak si myslím, že by se to nezamlouvalo ochráncům přírody a jednak je to pravděpodobně nefunkční placebo. Ale poraďte se s praktickým lékařem - třeba vám řekne něco jiného /a nebo vás odešle na léčení někam jinam:)))/ A ještě jedna "medicína" od stejného autora, která by měla pomáhat ženám při ženských problémech: Na pánvi se upražily lidské vlasy na černý prášek. Ten se pak užíval v horkém čaji - 3 g do jednoho šálku čaje /asi jedna čajová lžička/.
Dobrou chuť vám v tomto případě přát nebudu...

Text: Jaroslav Demeter Ptáček
Foto: Petr Tousek

Použitá a doporučená literatura:
J. Eisenberrg: Sefer Raziel ha Malach /Ametyst 1990/
Papus: Magický slovníček, Základy praktické magie /Volvox Globator 2005/
A. S. LaVey: Kniha Belialova, Kniha Leviathanova, Satanská bible /Baronet 2003/
S. Cunningham: Přírodní magie /Vodnář 2001/
M. Kushi: Potraviny, lék náš vezdejší /Votobia 1996/
J. Lenková: Velká kniha alternativní medicíny /Regia 2001/
A.A. Chrzanowská: Tajemnice energii świec /Studio astropsychologii 2001, Železný 2003/
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.