BŘÍZA

5. dubna 2008 v 18:28 | Jaroslav Demeter Ptáček |  PŘÍRODA
"Když je peň stromu zraněn, vytéká z něj sladká šťáva, která je schopna s pomocí kvasinek vykvasit na víno. V některých částech Evropy slouží k přípravě piva, vína, lihoviny či octa. Z této řídké a sladké šťávy, která se v květnu shromažďuje pomocí řezů učiněných do kmene, se s přídavkem medu, hřebíčku, citrínové kůry a kvasinek připravuje posilující víno, které bylo dříve velmi ceněno. Z jednoho velkého stromu lze získat 16 až 18 galonů mízy, a pokud je tak činěno s mírou, stromu to neublíží."
Marie Grieveová, A MODERN HERBAL /1931/

Břízu, strom jehož kmen je bílé barvy a má na sobě černá "oka", netřeba našinci představovat. Již jen pohled na tento strom v mé osobě vyvolává příjemné pocity a nejen v krásné literatuře najdete spousty zmínek o bříze a její blahodárné působnosti na lidského ducha. Bříza se však používala i v lidové magii a dokonce i v kuchyni.
Někteří Keltové uctívali bohyni břízy a měla pro ně symboliku světla, resp. návratu světla a návratu jara. Bohyně břízy se uctívala exempli causa v některých místech při svátku zvaném Imbolc /jiné názvy pro tento svátek jsou: Imbolg, Oimelc a nebo také u nás známější název - Hromnice/.
Dokonce i používání březového proutí pro výrobu pomlázek na Velikonoce má souvislost s příchodem jara a světla a s vyháněním starého roku a s očišťováním. Takže milé dámy, když budete sešlehány pomlázkou, tak myslete na to, že je to vlastně taková očistná kůra :). Březové pomlázky a březové metly se však nepoužívaly při pohanském slavení Velikonoc, ale taktéž při trestání. A to hlavně v Anglii. Tam se březovou metlou trestalo a ten, kdo porušil zákon, byl prostě zmrskán /v zájmu jeho očisty/.
V lidové magii často bříza symbolizovala bílou magii, ochranu před černou magií, zářivé ochraňující světlo čistoty, energii, svěžest. Na některé talismany a totemy se často používalo březového dřeva, pro jeho údajnou ochrannou moc. V některých keltských kmenech se bříza považovala za Paní lesů nebo i za bohyni lesů a nesměla se z ní loupat kůra, protože se věřilo, že by se potom Paní lesů zlobila. Bříza se nařezávala jen při některých slavnostech, jelikož se věřilo že míza břízy přináší energii člověku i přírodě.
V lidovém léčitelství se bříza používala a používá e.c. při revmatismu, na pocení, při chorobách moči, pro pročištění krve, při svrabu a vyrážkách a tak podobně.
BŘÍZA - ODVAR
Potřebujeme:
sušené nařezané listy březové /asi čtyři čajové lžičky/,
1/4 litru vody.
Vodu nalijeme do vhodné nádoby a přidáme březové listy a necháme projít varem. Potom necháme odstavit asi patnáct minut a až pak scedíme a odvar je hotov.
BŘÍZA - ODVAR PROTI VODNATELNOSTI
Potřebujeme:
sušené nařezané listy březové /opět asi čtyři čajové lžičky/,
1/4 litru vína.
Víno nalijeme do vhodné nádoby a přidáme březové listy a necháme projít varem. Potom necháme odstavit asi patnáct minut. Pak scedíme.

FOMES FOMENTARIUS al "HUBKA"
Na bříze roste zápalná hubka, která se používala při rozdělávání ohně. Šamani hubku utrhli, položili na zem a dutou hůlkou na ní rychle otáčeli do té doby, než nezačala doutnat. Fomes fomentarius se však nepoužívala jen na rozdělávání ohně, ale též v šamanském léčitelství a to na různé neduhy: přikládala se na různě bolavá místa a věřilo se, že se nemoc pomocí ní "vytáhne z těla ven - že nemoc přejde do hubky. Podle knihy Keltské umění léčit od Claus Kramer se tato metoda používá i dnes, ale převážně v ajurvédě a tibetském léčitelství.
BŘEZOVÉ PIVO
Potřebujeme:
4 galony březové mízy ,
4 galony pučících větviček břízy,
1 galon medu,
kvasinky.
1. Mízu vložíme do vhodné nádoby a vaříme jí asi deset minut.
2. Pak nádobu sundáme z ohně a přidáváme med, nejlépe za stálého míchání.
3. Přidáme březové větvičky.
4. Necháme vychladnout na teplotu 21 stupňů.
5. Stočíme do kvasné nádoby a přidáme kvasinky.
6. Necháme kvasit do úplného vykvašení.
7. Připravíme lahve a do každé z nich dáme asi půl čajové lžičky cukru. pak do nich přelijeme vykvašenou šťávu a lahve zazátkujeme. Pijeme asi až po deseti až čtrnácti dnech.
/Recept je z knihy Beers and Wines of Old New England od Sanborn Brownové - upraveno/
BŘEZOVÉ VÍNO
Potřebujeme:
asi 4 litry čerstvé březové mízy,
asi 2 dkg hrozinek,
minimálně 1 kg cukru,
citrónovou šťávu asi ze dvou citronů,
kvasinky.
1. Hrozinky nasekáme na malé kousky.
2. Mízu vložíme do vhodné nádoby a přivedeme jí k varu.
3. Do fermentační nádoby dáme hrozinky a citrónovou šťávu.
4. Přilijeme mízu a počkáme až bude tekutina vlažná /teplota neuvedena/.
5. Přidáme kvasinky a necháme asi tři dny fermentovat.
6. Scedíme do demižonu a zajistíme vzduchovým uzávěrem a necháme znovu fermentovat.
7. Po skončení fermentace v demižonu /čas neuveden/ stočíme do čistého demižonu a necháme vyčeřit a až když je víno čisté, stočíme jej do lahví. Víno je údajně vhodné ke konzumaci asi až po šesti měsících.

JAROSLAV DEMETER PTÁČEK
Použitá literatura:
Claus Kramer, Keltské umění léčit /Alpress 2006/
Edain McCoyová, Keltské mýty a magie /Volvox Globator 1999/
Stephen Harrod Buhner, Posvátná a léčivá bylinná piva /Volvox Globator 2002/
Lavenderová et Franklinová, Magické rostliny /Volvox Globator 1999/
Jitka Lenková, Velká kniha alternativní medicíny /Regia 2001/
Marie Grieveová, A Modern Herbal /1931/
Sanborn Brownová, Beers and Wines of Old New England /neuvedeno
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.